به رسانه سیگنال خوش آمدید

آموزش و تحلیل سرای بورس | فارکس | کریپتو | دانلود ابزارهای متاتریدر

ساختارهای عرضه و تقاضا

  • ۸۵

 

الگوهای معکوس روند


زمانی که قیمت در حال کاهش بود، مدتی در داخل پایه حرکت می کند و پس از آن تغییر جهت می دهد، منطقه تقاضا و الگوی برگشت تقاضای احتمالی را دریافت می کنیم. در لحظه ای که قیمت دوباره سطح تقاضا را لمس می کند، باید یک موقعیت خرید باز کنید. 
 
الگوی معکوس عرضه زمانی ایجاد می شود که پس از روند صعودی و نوسانات درون پایه، قیمت به سمت پایین حرکت کند. به همین دلیل است که باید تجارت فروش را در اینجا باز کنید. زمانی که قیمت در حال بازدید مجدد از منطقه عرضه از قبل ایجاد شده است را وارد کنید.

 

 


 

 

الگوهای ادامه روند


تقاضا و عرضه می توانند الگوهای ادامه روند را تشکیل دهند. زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت در حال افزایش است، سپس با ایجاد سطح پایه نوسان می‌کند و پس از آن به افزایش خود ادامه می‌دهد. سپس می توان گفت که منطقه تقاضا ایجاد می شود. زمانی که قیمت پس از رالی مجدداً به سطح تقاضا می‌رود، باید موقعیت خرید را وارد کنید.

در طول روند نزولی، الگوی زمانی ایجاد می شود که قیمت به پایه سقوط می کند و سپس شکسته می شود و بیشتر به سمت پایین حرکت می کند. هنگامی که قیمت پس از رالی به منطقه عرضه بازگشت، یک معامله فروش باز کنید.

 


 

منطقه تلنگر


زمانی که تقاضا به عرضه تغییر می کند، منطقه تلنگر می گوییم. مناطق عرضه و تقاضا در نهایت به پایان خواهند رسید. این زمانی اتفاق می افتد که قیمت از منطقه عبور کند و بیشتر حرکت کند. گاهی اوقات انجام آن قیمت پایه جدیدی را برای الگوی عرضه/تقاضای جدید باقی می گذارد. سپس می توان گفت که منطقه نقش خود را تغییر داده است.

 

منبع : https://binomoclub.com